Oto Jak Zrobić Własny środek Dezynfekujący

Zapobiegaj wirusowi Corona Covid-19, zobacz technikę ręcznego dezynfekcji. Oprócz częstego mycia rąk mydłem, proponuje się również stosowanie środka dezynfekującego han w celu uniknięcia wirusa korony covid-19. Oprócz zakupu w aptekach i drogeriach, środki do dezynfekcji rąk można również wykonać w domu.

Hand Sanitizer to antyseptyczny płynny środek, który działa hamująco lub spowalnia wzrost mikroorganizmów w żywych tkankach ciała. Uważa się, że płyn ten chroni nas przed narażeniem na wirusa korony covid-19. Środek dezynfekujący do rąk można wykonać samodzielnie, używając zalecanych składników. Składniki obejmują 96 procent etanolu, 98 procent glicerolu, 3 procent nadtlenku wodoru, a także sterylną wodę i wodę destylowaną.

należy jednak pamiętać o rozsądnym używaniu środków dezynfekujących ręce. ponieważ oczekuje się, że użycie środków do dezynfekcji rąk nie będzie nadmierne, ponieważ może powodować podrażnienie.

Oto jak zrobić środek dezynfekujący do rąk:

Jak zrobić środek dezynfekujący do rąk
 • 833 ml 96-procentowego etanolu umieszczono w 1000 ml miarce.
 • Dodaj 41,7 ml 3 procent nadtlenku wodoru do miarki zawierającej etanol.
 • Dodaj 14,5 ml 98 procent glicerolu za pomocą miarki. Upewnij się, że pozostały glicerol nie został pozostawiony metodą płukania wodą.
 • Jak zrobić środek dezynfekujący do rąk
 • Dodaj wodę do 1000 ml, mieszaj aż do wymieszania.
 • Przenieś mieszaninę do czystej szklanej butelki.
 • Przechowuj przez 72 godziny, aby ustalić, czy zanieczyszczenie organizmu nie jest dostępne z pojemnika z butelką.
 • Dezynfekcja rąk jest gotowa do użycia.

Mycie rąk jest ważniejsze
ale jak tylko Wiku podkreślił, chociaż zalecane było stosowanie środków dezynfekujących ręce, mycie rąk mydłem i bieżącą wodą było nadal najbardziej skuteczną techniką zabijania wirusów. jeśli nie ma mydła, można zastosować środek dezynfekujący do rąk.

Oprócz powyższych metod, istnieją również inne techniki wytwarzania środków do dezynfekcji rąk, następujące metody tworzenia własnych środków do dezynfekcji rąk za pomocą pięciu prostych składników. Istnieje pięć łatwych materiałów, które można wykorzystać do utworzenia odkażacza do rąk.

Oto recenzje:

Ocet Biały
Ocet jest często stosowany w domowych preparatach myjących ze względu na jego zdolność do rozpuszczania pozostałości i neutralizowania zapachów. Ponadto ocet jest również nietoksyczny i ma zdolność do rozkładu, czyniąc go przyjaznym dla środowiska. niektóre badania ujawniają, że jego wysoka kwasowość może pomóc zabijać bakterie, dzięki czemu jest skutecznym środkiem dezynfekującym.

Aloe Vera
Aloes jest magiczną rośliną z różnych powodów. To założenie wynika z faktu, że aloes działa na miękką skórę i jest popularnym lekarstwem na oparzenia i podrażnienia. jeśli jest potrzebny do dezynfekcji rąk, aloes może pomóc utrzymać wilgotną i miękką skórę.

Żel Aloe Vera można stosować w zależności od celu, którego szukasz. Żel często może pozostawiać lepką pozostałość, podczas gdy płyn jest bardziej odpowiedni dla wersji w sprayu.

Olejek eteryczny
Olejki eteryczne mogą być kontrowersyjne w niektórych kulturach. jednak olejki eteryczne były stosowane od lat do zwalczania różnych chorób i infekcji.

Olejki eteryczne są ogólnie chwalone ze względu na ich właściwości przeciwbakteryjne, przeciwdrobnoustrojowe lub przeciwgrzybicze, w tym olejek z drzewa herbacianego, trawy cytrynowej, eukaliptusa, mięty pieprzowej i pomarańczy.

Srebro koloidalne
Według niektórych odniesień srebro koloidalne jest znane jako naturalny antybiotyk. Przeciwdrobnoustrojowe właściwości srebra koloidalnego to w zasadzie jony srebra i nanocząstki zawieszone w cieczy, takiej jak woda. Srebro koloidalne jest nadal stosowane przez miejscowych lekarzy jako środek antyseptyczny do skutecznego leczenia ran.

Ponadto srebro koloidalne jest często potrzebne jako antybiotyk do powlekania wyrobów medycznych. Srebro koloidalne jest dostępne w sklepach ze zdrową żywnością wraz z produktami ziołowymi i stronami internetowymi.

Alkohol
Światowa Organizacja Zdrowia zaleca, aby preparaty zawierające ponad 60 procent alkoholu były najskuteczniejsze w zwalczaniu zarazków. nie oznacza to jednak, że musisz szturmować miejsca, w których sprzedaje się alkohol (większość wódek zawiera średnio tylko 40 procent alkoholu). Lepiej jest stosować formuły proponowane na poziomie farmaceutycznym, w tym alkohol izopropylowy.

Jak zrobić
 • Aż 120 ml (pół szklanki) przefiltrowanej wody lub aloesu (baza)
 • 120 ml (pół szklanki) białego octu
 • 10-12 kropli olejku eterycznego
 • 1 łyżka srebra koloidalnego z alkoholem izopropylowym

Po przygotowaniu wszystkich składników wymieszaj w misce. Użyj mniejszego pojemnika lub butelki, aby użyć go, aby był bardziej praktyczny.

Uwaga
Wiele z powyższych składników nie zostało przetestowanych niezależnie, ani nie ma żadnych dowodów naukowych, które wykazałyby, że mogą zabijać lub decydować o rozprzestrzenianiu się wirusa Covid-19.

Używanie środka dezynfekującego do rąk nie może dokładnie zastąpić mycia rąk, co jest uważane za najbardziej skuteczną metodę zabijania zarazków.